Bizi takip edin!

SİYASET

Beykoz’u seviyorlar ama Beykozluyu Hiç Sevmiyorlar

Yerel seçime çok az bir süre kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden İyi Parti Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Tokatköy’de yoğun ilgi ile karşılandı.
Bilgehan Murat Miniç, Tokatköy’deki toplantıda sorunları halkla beraber çözeceklerinin sözünü verdi.

Beykoz Haber / Siyaset - 09.03.2019

Kimseye siyasi borcunuz yok

Beykoz halkı tarafından başkanlığa seçildiğinde sadece Beykoz Halkına hizmet edeceğinin altını çizen Miniç, kimseden yardım almadığını, kimseye de siyasi bir borçlarının olmadığını belirtti.

İstedikleri yere imar veriyorlar

Denenmişi denemenin artık bir anlamı olmadığını, yolların hep aynı yere çıktığını söyleyen Miniç; “İmar konusunda istedikleri yer için imza atarak imar iznini veriyorlar. Damat beyin Nun Okullarına veriyorlar. Hemen karşısına 553 villa için imar izni veriyorlar.Demek ki imar konusu iki satırlık bir yazının altına atılacak imza ile çözülebilecek bir sorun. Çözülmek istenseydi zaten bu zamana kadar çözülürdü. Yaptıkları imar planlarından da anlaşılıyor ki, Beykoz’u çok seviyorlar ama Beykozluyu hiç sevmiyorlar” dedi.

Beykozluyla Beraber Mücadele Vereceğiz

İmar konusunda çok hassas oldukları bilgisini aktaran Miniç; “Beykoz halkının yararına olan her şey için mücadele vereceğiz. İmar için ne yapılması gerekiyorsa, halkın da desteği ile her şeyi yapmaya ve en ön safta yer almaya hazırız. İmar planlarımızı, kimseyi kimseye borçlandırmadan, kimseyi zor durumda bırakmadan, kimseyi mülkiyet kaybına da uğratmadan, Beykozlu ile birlikte, Beykozlu Beykoz’da kalacak şekilde hazırlayacağız. Mahalle mahalle çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz ve Beykoz’u karış karış geziyoruz. Tüm projelerimize halkı ortak edip denetlenebilir sistem kuracağız. Mesela Beykoz Belediyesi’nin son 3 yıldır Sayıştay raporları yok. Yapılan harcamaları denetleyen bağımsız iç denetimcileri yok. Bu ne demek? Bu şu demek; Belediye Başkanı nerelere para harcadığını, o paraların kimlere neden aktarıldığını kimse bilmiyor” diye konuştu.

Bizim mücadelemiz Beykozlu için diyen Bilgehan Murat Miniç, “Tokatköy halkının da desteğiyle tüm zorlukların üstesinden geleceğiz” dedi.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

[vivafbcomment]

MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Başkan Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinden bir gün önce Beykoz Sahil Alanı’nda saat 15.00’da vatandaşlarla buluşacak.

Seçim çalışmaları öncesi son mitingini Beykoz’da gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka hitap edecek.

Okumaya Devam Edin

ÇEVRE

Bakan Kurum: 23 mahallenin yeni imar planları onaylanmıştır

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beykoz Belediyesi Nikah Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi. Bakan Kurum, Beykoz’da 23 mahallenin yeni imar planlarının onaylandığını açıkladı.

Beykoz’da partililerle buluşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beykoz’un yıllarıdır bekleyen imar planları hakkında açıklama yaptı. Kurum, “Beykoz’un hemen hemen her mahallesinde yıllardır beklenen imar planlamaya dair çalışmalarımızı tamamladık. Bütün planlarımızı askıya çıktık. Tabii burada geçen yine Beykoz’a geldiğimizde vatandaşlarımızın talepleri var. Değeli arkadaşlar biz dertliyiz. Dert insanı yollara düşürürmüş ve işte biz de milletimizin dertlerini çözmek için bu mücadeleyi veriyoruz. Herşeyi doğru yapmayabiliriz. Ama elimizden geleni yapıyoruz ve burada da vatandaşlarımızın mülkiyet sorunlarını, imar problemlerinin çözülmesi adına gerekli her türlü iradeyi ortaya koyduk. Elbette ki planlarda, süreçte, eksiklikler olabilir, aksaklıklar olabilir ama nasıl bu iradeyi ortaya koyduysak, nasıl imar planlarını, yıllardır milletimizin, vatandaşımızın beklediği sorunları birer birer çözdüysek, varsa eğer yine sorun o sorunu da çözecek olan bu kadrolardır. Hep beraber çözeceğiz. Hep birlikte birbirimize destek olarak çözeceğiz. İşte toplamda 9 bin 162 hektar alan, yani 90 milyon metrekare alan demek değerli arkadaşlar. Akbaba’dan Riva’ya, Cumhuriyet’ten Soğuksu’ya, Anadolu Fener’inden Mahmutşevketpaşa’ya, Dereseki’den, Görele’ye kadar tam 23 mahalleden bahsediyoruz. 23 mahallenin yeni imar planları onaylanmıştır. Eksiklik olabilir. Hata da olabilir. Ama şunu bilmenizi isterim ki burada bilerek, isteyerek hiçbir arkadaşımız hata yapmaz. Ve askıya çıkmasının nedeni nedir? Orada vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza, oradaki kardeşlerimizden gelen talepler doğrultusunda o düzenlemeleri yapmaktır” dedi.

Okumaya Devam Edin

MANŞET

Beykoz Ekrem İmamoğlu dedi

Tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AKP, Beykoz’da gücünü koruyamadı, Beykoz’da sandıktan CHP adayı Ekrem İmamoğlu çıktı.

Beykoz Haber / Siyaset

Beykoz’da seçim sonuçları belli oldu. 2004’den bu yana Beykoz’da seçim kaybetmeyen AKP yenilenen İstanbul seçimlerinde ana muhalefet partisinin gerisinde kaldı.

31 Mart’ta %52,91 oy oranıyla 80 bin 266 oy alan Binali Yıldırım, 23 Haziran Yenileme Seçimleri’nde oyunu koruyamadı ve yaklaşık 6 bin oy kaybederek 74 bin 663, %49,25 oy aldı. Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu ise 31 Mart seçimlerinde Beykoz’da yüzde 44,17  oy oranıyla 67 bin 10 oy almıştı. Ekrem İmamoğlu Beykoz’da oyunu yaklaşık % 5 arttırarak 75 bin 441 oy ile Beykoz’da sandığın galip çıkan taraf oldu.

Okumaya Devam Edin

Öne Çıkanlar