Bizi takip edin!

SİYASET

Beykoz’da Bilgehan Murat Miniç’in afişleri indirildi

İyi Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’in, Beykoz Merkez’de parti binasına 5-10 metre uzaklıkta duran afişleri indirildi.

Beykoz Haber / Siyaset - 12.03.2019

Beykoz’da Yerel Seçimlere 1 aydan az bir süre kala zabıta birimleri, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’in afiş ve bayraklarını indirdi. Yüksek Seçim Kurulu kararlarına göre parti binasına yakın yerlerde parti bayrağı, poster ve afiş asmak serbestken, İyi Parti’nin Beykoz Merkez’de parti binasına 10 metre mesafede duran bayrakları indirildi. Etraftakilerin şaşkın bakışları altında gerçekleştirilen olay kimsenin itiraz etmesine bile fırsat vermeden çok hızlı bir şekilde tamamlandı. Olayda zabıtaya polislerinde eşlik ettiği bilgisi alındı.

İyi Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, bayraklarının indirildiğini öğrenince Beykoz Meydan’a gelip engel olmaya çalışsa da, zabıta ekipleri ve polis memurları ”YSK’nın kararına göre, tüm yol boyunca siyasi parti gözetmeksizin, bayrak ve afişleri indireceğiz” diyerek alandan ayrıldılar.

”Biz Beykozlunun gönlünde yerimizi bulduk. Gerisi teferruattır…”

Kendisine ve partisine yapılan ayrımcı ve saldırgan tutumun ardından sosyal medya hesabında konu ile bir açıklama yayınlayan Bilgehan Murat Miniç açıklamasında: ”Bütün bayraklarımızı kesseniz de, bütün afişlerimizi indirseniz de, bütün pankartlarımızı yırtsanız da bizi yenemeyeceksiniz! Biz Beykozlunun gönlünde yerimizi bulduk. Gerisi teferruattır… Son söz; ne yaparsanız yapın, Bu Seçimi Beykoz’un Çocukları Kazanacak!”. ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

[vivafbcomment]

MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Başkan Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinden bir gün önce Beykoz Sahil Alanı’nda saat 15.00’da vatandaşlarla buluşacak.

Seçim çalışmaları öncesi son mitingini Beykoz’da gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka hitap edecek.

Okumaya Devam Edin

ÇEVRE

Bakan Kurum: 23 mahallenin yeni imar planları onaylanmıştır

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beykoz Belediyesi Nikah Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi. Bakan Kurum, Beykoz’da 23 mahallenin yeni imar planlarının onaylandığını açıkladı.

Beykoz’da partililerle buluşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beykoz’un yıllarıdır bekleyen imar planları hakkında açıklama yaptı. Kurum, “Beykoz’un hemen hemen her mahallesinde yıllardır beklenen imar planlamaya dair çalışmalarımızı tamamladık. Bütün planlarımızı askıya çıktık. Tabii burada geçen yine Beykoz’a geldiğimizde vatandaşlarımızın talepleri var. Değeli arkadaşlar biz dertliyiz. Dert insanı yollara düşürürmüş ve işte biz de milletimizin dertlerini çözmek için bu mücadeleyi veriyoruz. Herşeyi doğru yapmayabiliriz. Ama elimizden geleni yapıyoruz ve burada da vatandaşlarımızın mülkiyet sorunlarını, imar problemlerinin çözülmesi adına gerekli her türlü iradeyi ortaya koyduk. Elbette ki planlarda, süreçte, eksiklikler olabilir, aksaklıklar olabilir ama nasıl bu iradeyi ortaya koyduysak, nasıl imar planlarını, yıllardır milletimizin, vatandaşımızın beklediği sorunları birer birer çözdüysek, varsa eğer yine sorun o sorunu da çözecek olan bu kadrolardır. Hep beraber çözeceğiz. Hep birlikte birbirimize destek olarak çözeceğiz. İşte toplamda 9 bin 162 hektar alan, yani 90 milyon metrekare alan demek değerli arkadaşlar. Akbaba’dan Riva’ya, Cumhuriyet’ten Soğuksu’ya, Anadolu Fener’inden Mahmutşevketpaşa’ya, Dereseki’den, Görele’ye kadar tam 23 mahalleden bahsediyoruz. 23 mahallenin yeni imar planları onaylanmıştır. Eksiklik olabilir. Hata da olabilir. Ama şunu bilmenizi isterim ki burada bilerek, isteyerek hiçbir arkadaşımız hata yapmaz. Ve askıya çıkmasının nedeni nedir? Orada vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza, oradaki kardeşlerimizden gelen talepler doğrultusunda o düzenlemeleri yapmaktır” dedi.

Okumaya Devam Edin

MANŞET

Beykoz Ekrem İmamoğlu dedi

Tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AKP, Beykoz’da gücünü koruyamadı, Beykoz’da sandıktan CHP adayı Ekrem İmamoğlu çıktı.

Beykoz Haber / Siyaset

Beykoz’da seçim sonuçları belli oldu. 2004’den bu yana Beykoz’da seçim kaybetmeyen AKP yenilenen İstanbul seçimlerinde ana muhalefet partisinin gerisinde kaldı.

31 Mart’ta %52,91 oy oranıyla 80 bin 266 oy alan Binali Yıldırım, 23 Haziran Yenileme Seçimleri’nde oyunu koruyamadı ve yaklaşık 6 bin oy kaybederek 74 bin 663, %49,25 oy aldı. Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu ise 31 Mart seçimlerinde Beykoz’da yüzde 44,17  oy oranıyla 67 bin 10 oy almıştı. Ekrem İmamoğlu Beykoz’da oyunu yaklaşık % 5 arttırarak 75 bin 441 oy ile Beykoz’da sandığın galip çıkan taraf oldu.

Okumaya Devam Edin

Öne Çıkanlar