Bizi takip edin!

MANŞET

Bilgehan Murat Miniç: 2 paket çaya Beykoz’un ormanlarını satmayın

İyi Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, ”İki paket için Beykoz’un ormanlarını kimseye satmayacağız, Beykoz’u kimlere satacaklarını bir bilseniz uykularınız kaçar, yıllardır süren planlar son aşamasına geldi. Seçimi bekliyorlar” diye konuştu.

Beykoz Haber / Siyaset - 22.03.2019

İyi Parti Beykoz Adayı Miniç partisinin Yenimahalledeki seçim bürosunda Beykozlularla bir araya geldi.

Bilgehan Murat Miniç; “Güzel Beykozumun güzel gönüllü insanları yaklaşan tehlikenin farkına varsın. Eğer Beykoz’un çocukları kazanamazsa son kez Beykoz ormanlarında fotoğraf çektiririz, çünkü bir daha zor buluruz bu ormanları, iki paket çaya Beykoz’un ormanlarını kimseye satmayalım” dedi.

Beykoz’u kimlere satacaklarını bir bilseniz uykularınız kaçar

Miniç, “Her zaman söylüyorum, Kavacık’tan girdiğimizde derin bir oh çektiğimiz, rahat nefes aldığımız güzel Beykozumuz tarihinde hiç olmadığı kadar büyük bir tehdit altında. Fakat benim Büyük Beykoz Ailem bu tehdidin henüz farkında değil. Kapalı kapılar ardında Türkiye’nin en büyük müteahhit firmalarının, inşaat baronlarının Beykoz üzerinde yaptıkları planları bir görseniz oturur ağlarsınız. Beykoz’u kimlere satacaklarını bir bilseniz yatağınızda rahat uyuyamazsınız, uykularınız kaçar” diye konuştu.

Yıllardır süren planlar son aşamasına geldi. Seçimi bekliyorlar

Bilgehan Murat Miniç, “Herkes çok iyi biliyor ki Dünyanın en güzel yeri İstanbul’dur. Yine İstanbul’da herkes biliyor ki İstanbul’un da en güzel yeri Beykoz’dur. Burada yaşayan insanlar tertemiz Anadolu ruhu taşıyan insanlardır. Vatanseverdir, Atatürkçü’dür, inancına, geleneklerine göreneklerine bağlıdır.

Cenab-ı Allah, bu güzel, bu yürekli insanlara Dünyanın en güzel yerini bahşetmiş. Biz bu sahillerde yüzdük, bu çayırlarda top oynadık, yuvarlandık. Bu ormanlarda yattık uyuduk. Komşumuz Fatma Teyze’de yemeğimizi yedik. Bakkaldan veresiye ekmek aldık. İlkokulda Helvacı Hasan’dan güzel helvalar yedik. Tüm Beykozluların tanıdığı İsmet kardeşimiz davul çaldı ona eşlik ettik, türküler söyledik. Cenazelerde beraber ağladık, düğünlerde beraber halay çektik.

Ben dünyayı gezdim, böyle güzel bir yer, bu kadar büyük bir aile görmedim. Ama bizim huzurumuzu kaçırdılar. Ekonomimizi bitirdiler, fabrikalarımızı kapattılar, cebimizden paramızı aldılar. Beykoz’da yaşayan bu güzel insanları üç kuruşa muhtaç hale getirdiler. Beykoz’un o güzel dokusunu bozdular. İşte tüm bunlar, yıllardır yapılan planların aslında adım adım uygulanmasıdır. Bu planlar artık son aşamasına geldi. Beykoz’un üzerinde kara bulutlar dolaşıyor, artık bir ve beraber olmanın zamanıdır. Şimdi Beykoz’un çocuklarının masaya yumruğunu vurma zamanıdır.”

Bu planları yapanlar için Beykoz sakinlerinin hiç bir önemi yok

Beykoz için yapılan ve adım adım uygulanan planları yapanlar için Beykozluların hiç bir değeri yok. Onlar ne kadar çok para kazanacağına bakarlar. Beykoz ailesini tanımazlar. Onlar için bu güzel boğaz manzaralı tepelerde, yemyeşil doğa içinde yaşayan fakir insanlara fazla burası. Onlar için zenginlerin yerleri olmalı buralar. Bin bir türlü film çeviriyorlar. Yalan dolan gırla gidiyor. Milyonlarca liralar seçimi kazanmak için havada uçuşuyor. Hepimiz bunu görüyoruz. Artık bu farkındalığın sonucunda tek yürek olmamız gerekiyor. Gelin bu güzelliğimizi muhafaza edelim. Güzel Beykoz’umuzu satmayalım.

Beykoz’umuzun güzel gönüllü insanları yaklaşan tehlikenin farkında değil, eğer Beykozlular bizi tercih etmezse son kez Beykoz ormanlarında fotoğraf çektirsin, çünkü bir daha bulamayacaklar, iki paket çaya Beykoz’un ormanlarını, sahillerini, doğasını satmayın.

 Söylediklerim siyasi değil, gelin bu seçimde particiliği bırakalım

 İyi Parti Adayı Miniç sözlerine şu ifadelerle devam etti; “ Her gittiğim mahallede, her gittiğim dernekte, her sokakta, her ev ve arkadaş sohbetinde bunları anlatıyorum. Beykozlulara 40 yıldır verilmeyen imar 1 gecede 553 küsür villaya verildi. Beykoz’un köyleri, Beykoz’un sahilleri Beykoz’un ormanları, mahalleleri için planlar yapılmış durumda. Hatta bunların bir kısmı başladı bile, teker teker anlatmama gerek yok. Basında bunları takip ediyorsunuz, etrafınızda görüyorsunuz zaten.

Söylediklerim Beykoz’un ve Beykozlunun istikbali içindir. Benim kaygım kendim için değil Beykoz içindir. Biz, bundan dolayı bu zorlu yola çıktık. Netice olarak bir partiden aday olmak ve bu hareketi başlatmak zorundaydık. Bu nedenle güzel ve karakterli bir partiden, İyi Parti’den aday oldum. Genel başkanımız dahil tüm parti teşkilatlarım bana sonuna kadar destek verdiler. Beykoz teşkilatı ve Akif Taşdemir başkan bana olağanüstü destek verdi. Beykoz’un gençleri destek verdi. Vazifemiz herkesi uyarmak ve birlik beraberlik ruhu sağlamak. Gelin bu seçimde sağcılığı solculuğu ve particiliği bırakalım, Beykoz’un bu makus talihini değiştirmek için gücümüzü gösterelim.

Çok güzel bir ivme yakaladık, muhteşem projeler yaptık, bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak

Bakın aylarca çalışıp uzun zamandır birçok reel projeler ürettik. Tamam, Beykoz üzerindeki tehlikeleri hep birlikte bertaraf edelim ama çözüm de üretmek zorundayız. Ve biz bunu yaptık. Çok büyük bir ekip ile, akademisyenlerle, mühendislerle, Beykozlu kanaat önderleriyle, alanında lider profesyonel insanlarla birlikte Beykoz’u ayağa kaldıracak ve başkalarına parmak ısırtacak çok güzel projelerimiz oldu.

Önceliğimiz Beykoz ekonomisini düzeltmek. Beykoz ekonomisi düzelirse problemlerimizin çoğu düzelir. İnsanlara iş-aş sağlayacağız. Hem Beykozluların yüzü gülecek, hem esnafımız nefes alacak. Ardından gençliğimizi eğitip o kadar güzel işlerle uğraştıracağız ki dünyaya açılacaklar. Ev kadınları, yaşlılarımız, büyüklerimiz dertlerinden kurtulacaklar. Tekrar o eski mutlu günlerimize döneceğiz. İnanın bunu yapacak gücümüz fazlasıyla var. Yeter ki kendimize güvenelim. Dediğim gibi biz bu yola çıktık ve imkansızlıklar içinde olağanüstü gayretler gösterdik. Bırakın Türkiye’yi, Beykoz gerçekten bir dünya markası olacak. Bunu herkes görecek, bundan emin olun.

Şimdi geldiğimiz noktada bu hareketin çok büyük bir kitlenin dikkatini çektiğini görüyoruz. İnsanlar akın akın bize katılıyorlar. Beykozlular kendi evlatlarına sahip çıktılar. Hadi önümüze düşün bakalım dediler. Biz de görevi aldık. Başta yüzlerce kişiydik. Şimdi on binlerce kişi olduk. Göreceksiniz bu seçimi biz kazanacağız, Beykozlular kazanacak.

Her zaman söylediğimizi tekrar söylüyorum; “Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak”

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

[vivafbcomment]

MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Başkan Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinden bir gün önce Beykoz Sahil Alanı’nda saat 15.00’da vatandaşlarla buluşacak.

Seçim çalışmaları öncesi son mitingini Beykoz’da gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka hitap edecek.

Okumaya Devam Edin

GENEL

Beykoz’da büyük ödüllü 5. Fotoğraf Yarışması başlıyor

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı iş birliği ile düzenlenen “Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması” başlıyor.

Geleneksel hale gelen yarışma, ilçeyi cazip hale getirmeyi, coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle geçmişten bugüne İstanbul’un gözbebeği olan ilçenin tanıtımına ulusal düzeyde katkı sağlamayı amaçlıyor.

Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması başlıyor

TOPLAM 377 BİN 500 TL ÖDÜL

Fotoğraf sanatına gönül veren tüm amatör ve profesyonellerin katılımına açık olarak düzenlenen organizasyonda dereceye girenler toplamda 377 Bin 500 TL ile ödüllendirilecek.

SON BAŞVURU 1 KASIM

Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması’na başvurular yalnızca online olarak www.turkiyefotografvakfi.org adresinden yapılacak ve 1 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecek.

4 KATEGORİDE EN GÜZEL KARELER SEÇİLECEK

İlçenin farklı mekânlarını, insanını, mevcut sosyal, ekonomik ve kültür hayatını en güzel karelerle kayıt altına alacak organizasyon “Serbest”, “Kurgu”,  “Foto Öykü” ve “Drone” kategorilerinde tertip edildi.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflar aralarında ünlü foto muhabiri Coşkun Aral’ın yanı sıra, fotoğraf sanatının usta isimleri İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Merih Akoğul, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Nazan Tuna, Süleyman Gündüz’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

SERBEST KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Serbest Kategoride birinci 12.500 TL, ikinci 10.000 TL, üçüncü 7.500 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 5.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 2.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 1.500’er TL ile ödüllendirilecek.

FOTO-ÖYLÜ KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Foto-Öykü Kategorisinde ise birinciye 25.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye 15.000 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibine 10.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahiplerine 5.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahiplerine ise 2.500’er TL verilecek.

KURGU KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Kurgu Kategorisi’nde birinci 12.500 TL, ikinci 10.000 TL, üçüncü 7.500 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 5.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 2.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 1.500’er TL kazanacak.

DRONE KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Drone Kategorisinde birinci 12.500 TL, ikinci 10.000 TL, üçüncü 7.500 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 5.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 2.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 1.500’er TL ile ödüllendirilecek.

SONUÇLAR 22 KASIMDA

Sonuçların 22 Kasım 2023 günü açıklanacağı organizasyonda dereceye giren fotoğrafçılar, 2 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Yarışmanın sonunda dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan bir de fotoğraf sergisi açılacak.

Başvuru ve şartname için: www.turkiyefotografvakfi.org

Okumaya Devam Edin

MANŞET

Beykoz 1908’de Kaptan Arda Şahin özür diledi

Takım Kaptanı Arda Şahin futbolcular adına bir paylaşımda bulundu… Arda Şahin hedefe varamadan son iki maça çıkacak olmalarının üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

Takım Kaptanı Arda Şahin futbolcular adına yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Beykoz 1908 sporcuları olarak bu sezon, önce Klasman Grubu, ardından BAL Ligi hedefi ile çıktığımız bu yolda hedefe varmadan son iki müsabakaya çıkacak olmanın üzüntüsü içindeyiz.

Startı verdiğimiz ilk günden itibaren Beykoz taraftarını ve bu köklü kulübün camiasını mutlu etmekten başka düşüncemiz olmadı. Öncelikle bu kutsal yolda yürürken, her müsabakada gördüğümüz olağanüstü taraftar desteğinden dolayı taraftarımıza ne kadar teşekkür etsek, ne kadar iltifatta bulunsak yetmez.

Zeki Aksu Başkanımıza ve Yönetim Kurulundan, ‘Allah razı olsun’ diyoruz.

Biz sporcuların gerek transfer alacakları, gerekse primlerinin en ufak bir aksama yapmadan ödemelerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Klasman grubundaki Gaziosmanpaşa müsabakasından itibaren son oynadığımız Anadolu FK müsabakasına kadar her müsabaka öncesi bizleri kampa aldılar. İstanbul’da hiçbir yönetim takımı ve futbolcuları için bu fedakârlığı yapmadı.

Gönül isterdi ki, bu kadar emeğin, bu kadar desteğin karşılığı olarak biz futbolcularda bu kulübün ve bu muhteşem taraftarın hakkı olan BAL LİG biletini kendilerine sunabilseydik. Üzülerek söylüyoruz ve özür diliyoruz.

Kesinlikle 115 yıllık bu köklü kulüp ve bu muhteşem taraftar bunları hak etmiyor. Biz futbolcular olarak tahmin edemeyeceğiniz kadar üzgünüz.

En büyük dileğimiz bu güzide kulübün en kısa zamanda hak ettiği yerlere gelmesidir

Beykozspor Takım Kaptanı / Arda Şahin

Okumaya Devam Edin

Öne Çıkanlar