Bizi takip edin!

MANŞET

Bilgehan Murat Miniç Bengü Ersen ve Korosunu ziyaret etti

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Kanlıca Yardımlaşma Derneğinde çalışmalarına devam eden Bengü Ersen ve Korosunu ziyaret etti.

Beykoz Haber / Siyaset - 25.03.2019

Beykoz’da sayısız konserler veren ve genç sanatçıların yetişmesine önemli katkılar sağlayan Bengü Efsen ve Korosunu ziyaret eden Bilgehan Murat Miniç’i, İYİ Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adaylarından Bilge Bülbül Akdemir, Rahman Emanet, Serhat Ismık, Volkan Ismık ve Gençlik Kolları Başkanı Semra Avcı yalnız bırakmadı.

Sanata Ayrılan Zaman Çok Değerlidir

Bilgehan Murat Miniç, kısaca kendisini tanıttıktan sonra şunları söyledi.

‘Sanata ayrılan zamanın ne kadar değerli olduğunun bilincinde olduğumuzdan fazla vaktinizi almayacağım. Bengü Hocamızın sanat alanında Beykoz’un Çocukları üzerindeki emeklerine, gayretlerine defalarca şahit olduk. Kendisine ne kadar teşekkür etsek hem onun hem de sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Burada sizlere projelerden uzun uzadıya bahsetmeyeceğim ama kısaca şunları söylemek istiyorum. Biz Beykoz’da ki bütün sorunların üzerine konunun muhatabı olan Beykozlularla birlikte gideceğiz. Onların olmadığı hiç bir masaya oturup bundan öncekiler gibi Beykozlular için kendi başımıza kararlar almayacağız. Bu bizim en önem verdiğimiz çalışma prensibimizdir.

Beykoz Sokak Kulüpleri

Sokak kulüpleri kuracağız. Beykoz’un her mahallesine kuracağımız bu kulüplerle gençlerimize kültür-sanat, spor ve pozitif bilim eğitimleri vereceğiz. Bu eğitimleri vermeleri konusunda Beykoz’da bölümlerinin son sınıflarında okuyan ve mezun olan gençlerimize çeşitli oranlarda burslar vererek Beykoz’da çocuklarını yetiştireceğiz. Matematikten tiyatroya, robotik kodlamadan enstrüman çalmaya, eskrimden tenise,  bir çok alanda gerçekleştireceğimiz bu kursların sene sonlarında ise çocuklarımızı sahnede görmenin, müsabaka ve turnuvalara katılmasının mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.

Beykoz Belediyesi Çocuk Korosu

Beykoz’a iki yeni koro kazandırmak istediğini belirten Bilgehan Murat Miniç; “İvedilikle bir çocuk korosu kuracağız. İstanbul’un her yerinde konserler vermesini sağlayıp diğer ilçelere de örnek olarak bu tarz çocuk korolarının sayısının artmasını desteklemek istiyoruz. Kardeş koro projesiyle de diğer ülkelerdeki çocuk korosuyla Beykoz Belediyesi Çocuk Korosunu bir araya getireceğiz. Ayrıca demokrasinin olmazsa olmazı çok sesliliktir. Bizde bu çok sesliliği sanat alanında da yaşayabilmek adına ‘Beykoz Senfoni Orkestrası’ kuracağız. Beykoz Senfoni Orkestrasının marka değerini yükselteceğiz. Bu sayede Beykoz Senfoni Orkestrası ülkemizin ve dünyanın her yerinde sahne alabilecek, gururla şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandıracaktır.

31 Mart Seçimlerini kazandıktan sonra Bengü Efsen ilefikir alışverişinde bulunmak için daha çok yan-yana geleceklerini söyleyen Bilgehan Murat Miniç hatıra fotoğrafı çekiminden sonra programına devam etti.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

[vivafbcomment]

MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a geliyor!

Başkan Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinden bir gün önce Beykoz Sahil Alanı’nda saat 15.00’da vatandaşlarla buluşacak.

Seçim çalışmaları öncesi son mitingini Beykoz’da gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka hitap edecek.

Okumaya Devam Edin

GENEL

Beykoz’da büyük ödüllü 5. Fotoğraf Yarışması başlıyor

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı iş birliği ile düzenlenen “Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması” başlıyor.

Geleneksel hale gelen yarışma, ilçeyi cazip hale getirmeyi, coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle geçmişten bugüne İstanbul’un gözbebeği olan ilçenin tanıtımına ulusal düzeyde katkı sağlamayı amaçlıyor.

Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması başlıyor

TOPLAM 377 BİN 500 TL ÖDÜL

Fotoğraf sanatına gönül veren tüm amatör ve profesyonellerin katılımına açık olarak düzenlenen organizasyonda dereceye girenler toplamda 377 Bin 500 TL ile ödüllendirilecek.

SON BAŞVURU 1 KASIM

Beykoz Belediyesi 5. Fotoğraf Yarışması’na başvurular yalnızca online olarak www.turkiyefotografvakfi.org adresinden yapılacak ve 1 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecek.

4 KATEGORİDE EN GÜZEL KARELER SEÇİLECEK

İlçenin farklı mekânlarını, insanını, mevcut sosyal, ekonomik ve kültür hayatını en güzel karelerle kayıt altına alacak organizasyon “Serbest”, “Kurgu”,  “Foto Öykü” ve “Drone” kategorilerinde tertip edildi.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflar aralarında ünlü foto muhabiri Coşkun Aral’ın yanı sıra, fotoğraf sanatının usta isimleri İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Merih Akoğul, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Nazan Tuna, Süleyman Gündüz’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

SERBEST KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Serbest Kategoride birinci 12.500 TL, ikinci 10.000 TL, üçüncü 7.500 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 5.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 2.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 1.500’er TL ile ödüllendirilecek.

FOTO-ÖYLÜ KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Foto-Öykü Kategorisinde ise birinciye 25.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye 15.000 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibine 10.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahiplerine 5.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahiplerine ise 2.500’er TL verilecek.

KURGU KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Kurgu Kategorisi’nde birinci 12.500 TL, ikinci 10.000 TL, üçüncü 7.500 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 5.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 2.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 1.500’er TL kazanacak.

DRONE KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Drone Kategorisinde birinci 12.500 TL, ikinci 10.000 TL, üçüncü 7.500 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 5.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 2.500’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 1.500’er TL ile ödüllendirilecek.

SONUÇLAR 22 KASIMDA

Sonuçların 22 Kasım 2023 günü açıklanacağı organizasyonda dereceye giren fotoğrafçılar, 2 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Yarışmanın sonunda dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan bir de fotoğraf sergisi açılacak.

Başvuru ve şartname için: www.turkiyefotografvakfi.org

Okumaya Devam Edin

MANŞET

Beykoz 1908’de Kaptan Arda Şahin özür diledi

Takım Kaptanı Arda Şahin futbolcular adına bir paylaşımda bulundu… Arda Şahin hedefe varamadan son iki maça çıkacak olmalarının üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

Takım Kaptanı Arda Şahin futbolcular adına yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Beykoz 1908 sporcuları olarak bu sezon, önce Klasman Grubu, ardından BAL Ligi hedefi ile çıktığımız bu yolda hedefe varmadan son iki müsabakaya çıkacak olmanın üzüntüsü içindeyiz.

Startı verdiğimiz ilk günden itibaren Beykoz taraftarını ve bu köklü kulübün camiasını mutlu etmekten başka düşüncemiz olmadı. Öncelikle bu kutsal yolda yürürken, her müsabakada gördüğümüz olağanüstü taraftar desteğinden dolayı taraftarımıza ne kadar teşekkür etsek, ne kadar iltifatta bulunsak yetmez.

Zeki Aksu Başkanımıza ve Yönetim Kurulundan, ‘Allah razı olsun’ diyoruz.

Biz sporcuların gerek transfer alacakları, gerekse primlerinin en ufak bir aksama yapmadan ödemelerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Klasman grubundaki Gaziosmanpaşa müsabakasından itibaren son oynadığımız Anadolu FK müsabakasına kadar her müsabaka öncesi bizleri kampa aldılar. İstanbul’da hiçbir yönetim takımı ve futbolcuları için bu fedakârlığı yapmadı.

Gönül isterdi ki, bu kadar emeğin, bu kadar desteğin karşılığı olarak biz futbolcularda bu kulübün ve bu muhteşem taraftarın hakkı olan BAL LİG biletini kendilerine sunabilseydik. Üzülerek söylüyoruz ve özür diliyoruz.

Kesinlikle 115 yıllık bu köklü kulüp ve bu muhteşem taraftar bunları hak etmiyor. Biz futbolcular olarak tahmin edemeyeceğiniz kadar üzgünüz.

En büyük dileğimiz bu güzide kulübün en kısa zamanda hak ettiği yerlere gelmesidir

Beykozspor Takım Kaptanı / Arda Şahin

Okumaya Devam Edin

Öne Çıkanlar